Pottermania na świecie

Są na świecie takie książki, które na stałe wpisują się w kanon światowej literatury. Pomimo tego, że powstały już one bardzo dawno temu ich sława rośnie w ekspresowym tempie. Trzeba przyznać, że kiedyś takie książki tworzyli jedynie historyczni pisarze i ich dzieła wpisały się nawet w dużej mierze do lektury omawianych w szkołach podstawowych i średnich. Obecnie jednak jest kilku takich autorów, którzy nadal chodzą po tej ziemi, jednak ich dzieła omawiane są szeroko przez wiele pokoleń na całym świecie. Jedną z takich autorek jest na pewno J.K. Rowling, znana również jako Joanne Kathleen Rowling. To ona jest autorką wspaniałej serii “Harry Potter, Pakiet 7 książek“.

W świecie czarodziejów

Wydawać by się mogło, że magia jest trochę przereklamowanym tematem. Jednak nie w takim wydaniu. Autorka, która stworzyła powieść o młodym czarodzieju i jego przyjaciołach nie spodziewała się nawet, że odniesie ona taki sukces. Chyba warto wspomnieć, że w momencie kiedy tworzyła ona postać Harrego Pottera była biedna i całkiem niedługo mogła wylądować jako osoba bezdomna na angielskich ulicach. Dzisiaj, dzięki temu, że ten pakiet siedmiu powieści odniósł tak ogromny sukces, autorka nie narzeka na brak pieniędzy oraz zainteresowania. Pierwsza powieść pojawiła się na rynku w 1997 roku. Ostatnia, siódma część to rok 2007. Od tej pory książki o przygodach młodego czarodzieja wydawane są w pakietach, gdzie znaleźć można wiele atrakcyjnych dodatków dla adeptów poznawania świata magii.

Walka ze złem

Harry Potter, Pakiet 7 książek” to opowieść o młodym czarodzieju, którego poznajemy w wieku 11 lat. Harry mieszka u swoich wujów w komórce pod schodami. Pewnego dnia jego świat zupełnie się zmienia a on trafia do szkoły magii w Hogwarcie, gdzie znajduje fantastycznych przyjaciół – Rona i Hermionę. To właśnie tam dowiaduje się również, że jako jedyna osoba przeżył zaklęcie, które uśmierciło jego rodziców oraz wiele innych osób na świecie. Od tej pory Harry uczy się podstaw magi i przeżywa wiele fantastycznych przygód. Aż do finałowej części, kiedy to Harry musi stoczyć walkę z najgorszym złem – Lordem Voldemortem. Czy ją wygra? O tym przekonają się wszyscy czytelnicy tego pakietu. Jeżeli ktoś jest prawdziwym Potteromaniakiem, to koniecznie powinien mieć w swoim domu zestaw tak wspaniale skonstruowanych powieści. Wiele pokoleń czyta przygody młodego czarodzieja, które nigdy się nie znudzą. Do tego wszystkie siedem części doczekało się ekranizacji, które do dzisiaj co jakiś czas goszczą na ekranach naszych telewizorów. Warto na nowo zanurzyć się w świat wielkiej magii.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com